Повний спектр Юридичних послуг
Kobrin & Partners

Контакти:
моб. +38(097) 710-57-68
e-mail: s_kobrin@mail.ru або s_kobrin@i.ua
Головна Сторінка

Каталог статтей


Головна » Статті » Мої статті

Новий обов'язковий реквізит податкової накладної: код товару згідно УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію

Відповідно до пп. 88 п. 1 Закону № 3609 - зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України від 6 серпня 2011 року, згідно з якими новим реквізитом є код товару згідно УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію України).

Оскільки з юридичної точки зору норма вже діє, а в Податковій Накладній спеціальної графи для вказівки коду УКТ ЗЕД не передбачено, то на нашу думку його можна вказувати в графі 3 "Номенклатура постачання товарів/послуг продавця". Враховуючи те, що Закон № 3609 (у частині пп. 88 п. 1) набув чинності з дня його публікації, т. е. з 06.08.2011 р., то і в Податкових накладних новий обов'язковий реквізит слід проставляти, починаючи з вказаної дати.

Проте ні в Податковому кодексі України ні в жодному іншому нормативному акті діючого законодавства не зазначено, що дана вимога стосується товару не тільки при першій поставці товару на територію України але й  на всіх етапах його подальшої поставки.

Відповідно до вищевказаних змін мають бути внесені зміни у відповідні підзаконні акти. Зміни має зазнати наказ ДПАУ від 21.12.2010 р. № 969 «Про затвердження форм Податкової накладної та Порядку її заповнення». Такі зміни мають конкретизувати порядок дій платника ПДВ при заповненні податкової накладної. Проте такі зміни ще не були внесені.

Відносно нової форми податкової накладної і змін в Порядок її заповнення відмітимо, що в перелік проектів регуляторних актів - 2011 рік доки не включено відповідний проект наказу. При цьому абз. 3 п. 4 розділи II "Завершальні і перехідні положення" Закону № 3609 Кабміну доручено забезпечити перегляд і приведення міністерствами і іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно- правових актів у відповідність з цим Законом.

Враховуючи вищевикладене, пропонуємо дочекатися офіційного роз’яснення з приводу внесення нового реквізиту щодо постачальників які не здійснюють безпосереднє (перше) постачання товару на митну територію України та зміну нової форми податкової накладної.

Кобрін С. М.

Категорія: Мої статті | Додав: advokatkobrin (25.08.2011)
Переглядів: 3151 | Рейтинг: 5.0/3
Всього комментарів: 0

Меню сайта

Категорії каталогу

Форма входу

Copyright MyCorp © 2019 | Конструктор сайтов - uCoz