Повний спектр Юридичних послуг
Kobrin & Partners

Контакти:
моб. +38(097) 710-57-68
e-mail: s_kobrin@mail.ru або s_kobrin@i.ua
Головна Сторінка | Регистрация | Вход

Каталог файлів


Головна Сторінка » Файли » Позовні заяви » Господарські

Про відшкодування збитків за договором банківського вкладу
[ Зкачати з серверу (47.5 Kb) · Зкачати віддалено () · Скріншот ] 13.07.2011, 15:50

До Київського районного суду м. Харкова,

м. Харків, вул. Блюхера, 7-б

 

Позивач: Карімова Ольга Сергіївна,

61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 220, кв. 3.


Відповідач: ВАТ «Комерційний банк ЗЕМЛЯ»,

Свідоцтво № №123456787,

п/р 35192800002022, МФО 320003, ЗКПО 20025456

04053 , м. Київ, вул. Володимирська, 15.

Адреса Харківської філії:

61002, м. Харків, вул. пушкінська, 15,

Тел. 179-179, 478-478

 

Ціна позову: 5873,00 грн.

 

Звільнена від сплати судового збору

згідно ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів»

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про відшкодування збитків, спричинених порушенням Договору банківського рахунку

 

Я, Карімова Ольга Сергіївна, «01» жовтня 2008 року звернулась до Харківської філії ВАТ КБ «ЗЕМЛЯ» (далі – Банк) для відкриття банківського рахунку (пакет «Гармонія») в іноземній валюті (євро). За умовами данного договору Банк зобов'язувався відкрити для Клієнта два рахунки в іноземній валюті – поточний та накопичувальний, зараховувати на ці рахунки грошові кошти, що надходять від Клієнта, за дорученням Клієнта переводити гроші з одного рахунку на інший, сплачувати Клієнтові 12% річних на місяць від суми, що протягом місяця знаходилась на рахунку, а також виплачувати Клієнтові належні йому кошти в євро за його вимогою.

Я мала певні збереження, але планувала витратити їх на поїздку за кордон, тому не бажала класти гроші на депозит, а мати можливість вільного розпорядження грошима. Тому я обрала запропонований Банком пакет «Гармонія».

Відповідний договір був укладений між мною та Банком «01» жовтня 2008 року, Банком мені було видано та платіжну картку Maestro Card. На накопичувальний рахунок я поклала 6000 євро, підтвердженням чого є видана Банком квитанція (додається).

В жовтні 2008 року я вирішила придбати туристичну путівку та звернулась до Банку із вимогою виплатити мені кошти з мого рахунку. Мені відповіли, що у зв'язку з економічною кризою банк зможе виплатити мені ці кошти лише через місяць. Мене не влаштовувала ця відповідь, і я отримала від представника Банку підтвердження того, що я зверталась із відповідною заявою (додається).

Через 30 днів я звернулась до Банку із вимогою видати мені гроші з мого рахунку. Мені відповіли, що в Банку немає євро, і необхідно прийти через декілька днів. Через декілька днів мені відповіли те ж саме, і це повторювалось неодноразово.

Оскільки приближався час моєї відпустки, а грошей на поїздку я не мала, я вимушена була взяти гроші в борг. «15» грудня 2008 року я уклала із Мариченько Світланою Юріївною договір позики (додається), відповідно до якого я отримала від неї 3000 євро та зобов'язалась сплачувати за користування грошима 5% на місяць і повернути цю суму разом із процентами «15» січня 2009 року. У випадку прострочення зобов'ящалась, крім плати за користування позикою, сплатити також 0,2% від простроченої суми за кожень день прострочення.

Після поїздки за кордон (підтвердження – відмітка у закордонному паспорті) я вкотре звернулась до Банку із вимогою повернути мені гроші, але отримала ту саму відповідь.

З цієї причини я не могла вчасно повернути суму позички, внаслідок чого мені щодня нараховвались штрафні санкції.

Мариченько Світлана Юріївна – позикодавець за Договором – моя подруга. Я обіцяла їй повернути гроші «15» січня, бо представники Банку запевняли мене, що одразу по закінченню різдвяних свят мені будуть виплачені мої гроші. Той факт, що я вчасно не віддавала борг, суттєво погіршив наші відносини.

Я зазнавала значних душевних страждань через те, що Банк не повертає мені гроші, а я не можу виплатити борг своїй подрузі. В мене погіршився сон, почалися головні болі, я вимушена була звернутися до лікаря.

Майже щодня я телефонувала до Банку (що підтверджується довідкою мобільного оператора про дзвінки, що здійснені з мого телефону), але мені відповідали одне й те саме – немає євро. Гроші мені були виплачені лише «28» січня 2008 року.

В той же день я повернула борг Мариченько Світлані Юріївні, підтвердженням чого є відмитка на Договорі. Разом із основною сумою боргу я сплатила:

1.                              Проценти за користування позикою: 3000 євро * 44 дні * 5%/30 = 220 євро;

2.                              Штрафні санкції за прострочення 3000 євро * 13 днів*)0,2% = 78 євро.

Загалом – 298 євро.

На дату розрахунку за Договором (25.01.2009 р.) курс євро складав 11,198 грн/євро. Тобто процентів та штрафних санкцій за Договором я сплатила (220+78)*11,198 = 3337 грн.

 

Статею 1066 Цивільного кодексу України, Договором між Банком та Власником рахунку встановлено, що Банк зобов'язаний на вимогу Власника рахунку в той же день видати йому грошові кошти з рахуну. Таким чином, той факт, що грошові кошти були видані значно пізніше, є порушенням з Боку Банку мов Договору.

Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно ст. 623 Цивільного кодексу України, боржник, який порушив зобов'язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.

Згідно ст. 22 Цивільного кодексу України, Збитками є, зокрема, витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).

Таким чином, проценти за користування позикою та штрафні санкції за порушення строків повернення є збитками, які спричинені мені внаслідок порушення свої зобов'язань Банком, і відповідно до Закону. Підлягають відшкодуванню останнім.

Крім того, як зазначалось вище, порушенням Відповідачем умов Договору мені була спричинена моральна шкода, яка полягала у душевних стражданнях, яких я зазнала внаслідок протиправних дій щодо мене. Згідно ст. 23, 1167 Цивільного кодексу України, відповідач зобов'язаний відшкодувати спричинену мені моральну шкоду, яку я оцінюю в 5000,00 грн.

На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 22, 23, 526, 610, 623, 1066, 1167 Цивільного кодексу України, керуючись ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ СУД:

1.                              Стягнути з ВАТ «Комерційний банк ЗЕМЛЯ» на користь Карімової Ольги Сергіївни 3337 грн. збитків, спричинених порушенням зобов'язання.

2.                              Стягнути з ВАТ «Комерційний банк ЗЕМЛЯ» на користь Карімової Ольги Сергіївни 5000,00 грн. компенсації моральної шкоди, спричиненої порушенням зобов'язання.

 

 

Додатки:

 

1.                              Копія Договору з ВАТ «Комерційний банк ЗЕМЛЯ».

2.                              Копія квитанції про внесення грошових коштів на рахунок.

3.                              Копія закордонного паспорта.

4.                              Копія Заяву про видачу грошових коштів.

5.                              Довідка оператора телефонного зв'язку.

6.                              Копія договору позики.

 

 

«29» січня 2009 р.                                                                                        Карімова О.С.

 

 Категорія: Господарські | Додав: advokatkobrin
Переглядів: 1447 | Загрузок: 3
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Меню сайта

Форма входу

Приветствую Вас Гость!

Пошук

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтов - uCoz